Zmiana numeru konta bankowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 listopada 2019

 Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że zmianę numeru konta bankowego, na które mają być przekazywane świadczenia wypłacane przez MCŚ można zgłosić do urzędu w następujący sposób:

  1. Zgłoszenie osobiste w urzędzie przez wnioskodawcę

W takiej sytuacji klient po przyjściu do naszej siedziby w Opolu, przy ul. Ozimskiej 19, 7 p., Sala Obsługi Klienta składa dyspozycję zmiany konta w formie oświadczenia. Przy sobie należy mieć nowy numer rachunku bankowego oraz dowód osobisty. Nie chcesz czekać w kolejce? W Miejskim Centrum Świadczeń funkcjonuje system internetowej rezerwacji terminu wizyty. W czterech prostych krokach można umówić się na wizytę w MCŚ:

http://mcs.opole.pl/art,125,umow-sie-na-wizyte-w-mcs

  1. Zgłoszenie drogą elektroniczną przez ePUAP

Jeśli posiadają Państwo profil zaufany służący do podpisu dokumentów elektronicznych lub kwalifikowany podpis elektroniczny, informacja o nowym numerze konta może być przesłana do MCŚ drogą elektroniczną przez ePUAP.

Klikając na poniższy link http://epuap.gov.pl/kup/searchContentServlet?nazwaOpisu=Skargi,+wnioski,+zapytania+do+urzedu&idPodmiotu=MCSwOpolu

zostaną Państwo przekierowani na platformę ePUAP. Po kliknięciu na przycisk Załatw sprawę, nastąpi przekierowanie na stronę logowania, gdzie po zalogowaniu przez Profil zaufany pojawi się formularz, w którym należy wpisać informację z dyspozycją zmiany numeru konta.

Przy wysyłaniu pisma, proszę pamiętać o elektronicznym podpisaniu informacji Podpisz Podpisem Zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

UWAGA

Dyspozycji zmiany numeru konta bankowego nie można dokonywać e-mailem! Adres mailowy można sobie założyć na dowolne nazwisko, a więc dyspozycję zmiany konta może złożyć ktokolwiek podszywając się pod inną osobę. Taka dyspozycja nie jest również uważana za podpisaną w rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego.

Ponadto informujemy, że dyspozycji zmiany konta bankowego może dokonać tylko wnioskodawca lub osoba, której wnioskodawca udzielił pisemnego pełnomocnictwa.

(sposób, w jaki wnioskodawca może udzielić pełnomocnictwa innej osobie, jest opisany na stronie MCŚ w zakładce Pytania i odpowiedzi w odpowiedzi na Pytanie 2. http://mcs.opole.pl/p,83,pytania-i-odpowiedzi).

 

Jeśli świadczenia mają być przekazywane na konto innej osoby, a nie na konto wnioskodawcy, konieczne jest udzielenie upoważnienia tej osobie na następującym druku: