300+

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 czerwca 2018

1 czerwca weszło w życie rozporządzenie wprowadzające możliwość ubiegania się o nowe świadczenie pn. ,,Dobry Start’’. Jest to jednorazowe świadczenie wypłacane w wysokości 300 złotych w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Poniżej znajdziecie Państwo więcej informacji na ten temat: https://www.mpips.gov.pl/DobryStart.

 

Informujemy, że od 1 lipca będzie można składać wnioski elektronicznie (za pośrednictwem banku lub portalu Emp@tia). Taka forma składania wniosków jest wygodna, szybka i pozwala uniknąć oczekiwania w kolejce. Wnioski mogą być złożone bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Natomiast wnioski papierowe będziemy przyjmować od 1 sierpnia.

Informacje nt. składania wniosków przez bankowość elektroniczną można znaleźć tutaj: https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-rodzina-500-plus-on-line-przez-bankowosc-elektroniczna/

Informacje nt. składania wniosków drogą elektroniczną przez portal Emp@tia można znaleźć tutaj: http://mcs.opole.pl/art,104,skladanie-wnioskow-o-swiadczenia oraz tutaj:

https://www.mpips.gov.pl/dobrystart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online/sprawdz-jak-zlozyc-wniosek-o-swiadczenie-dobry-start-on-line-przez-portal-empatia/

Autor: Dyrektor Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu